Library services of Charles University Information System
Personal tools

Navigation

You are here: Home Novinky Přístup do Jednotné informační brány pro uživatele Univerzity Karlovy
Document Actions

Přístup do Jednotné informační brány pro uživatele Univerzity Karlovy

Vážení uživatelé,

31. prosince 2011 byla ve vyhledávači MetaLib Jednotné informační brány zprovozněna Shibboleth autentizace a autorizace. To pro vás znamená, že se pomocí své "univerzitní průkazky" (tedy svého účtu dostupného přes https://cas.cuni.cz) můžete přihlašovat i do Jednotné informační brány. Mezi MetaLibem UK a Jednotnou informační branou zároveň funguje jednotné přihlašování - Single Sign On. Pokud se tedy přihlásite do MetaLib UK a poté se přemístíte na JIB (nebo naopak) a klepnete na tlačítko "Přihlásit se" a vyberete UK, jste přihlášeni automaticky. Jako studenti a zaměstnanci Univerzity Karlovy jste v JIB oprávněni vyhledávat ve volných i licencovaných elektronických zdrojích a využívat funkcionalitu "Mého prostoru" (ukládání záznamů, dotazů a zdrojů ad.).