Knihovní služby informačního systému Univerzity Karlovy  
Osobní nástroje
     
Navigace
 
Nacházíte se zde: Úvod Novinky Discovery služba UKAŽ spuštěna!
Akce dokumentů

Discovery služba UKAŽ spuštěna!

15. února 2016 jsme spustili novou vyhledávací službu UKAŽ

Při studiu a psaní vysokoškolských prací se jistě neobejdete bez odborné literatury, kterou vám zpřístupňuje Ústřední knihovna Univerzity Karlovy. Tradiční tištěné dokumenty a některé elektronické knihy a časopisy byly dosud přístupné přes Centrální katalog UK a další elektronické informační zdroje přes Portál elektronických zdrojů, který dále odkazoval ještě do jednotlivých databází. Každý z těchto vyhledávačů měl vlastní rozhraní, různé funkce a jiné způsoby vyhledávání.

 

Se začátkem letního semestru, v pondělí 15. února, uvedla Ústřední knihovna do plného provozu dlouho očekávaný moderní vyhledávač informačních zdrojů Ukaž (oficiální podtitul zní: Discovery služba Univerzity Karlovy od A až do Ž). Název vzešel z univerzitní ankety a jedná se o tzv. discovery systém, který umožňuje rychlé prohledávání informačních zdrojů. Ukaž dokáže v jediném rozhraní prohledávat takřka všechny univerzitní elektronické zdroje a všechny tištěné dokumenty umístěné v knihovnách Univerzity Karlovy, a rázem se tak stane hlavním vyhledávacím nástrojem UK.

 

Ukaž naleznete na adrese ukaz.cuni.cz (fungují také adresy discovery.cuni.cz a eds.cuni.cz). Usnadněte si život, používejte Ukaž!

 

Do UKAŽ jsou zapojeny:

– převážná většina všech licencovaných databází předplácených na UK (zdroje, které nebylo možno přímo zapojit do UKAŽ naleznete v Portálu elektronických zdrojů v odkazu Discovery - mnohé jsou však pokryty jinými kolekcemi)

– knihovní katalog

– univerzitní repozitář

 

Důležité odkazy k UKAŽ:

Stručný návod v pdf

Stránka podpory systému EDS

 

Více informací:

Na adrese http://knihovna.cuni.cz/ukaz/.Zdroj: Ústřední knihovna Univerzity Karlovy a FF UK

Datum: 15. 2. 2016