Library services of Charles University Information System  
Personal tools
     
You are here: Home Další nástroje Výstřižky z infomačních zdrojů
Document Actions

Výstřižky z infomačních zdrojů

Vytvářejte si bleskově výstřižky z informačních zdrojů a z webu!

Představujeme vám bezplatnou službu Clipmarks, která přímo v prostředí prohlížeče umožňuje vytvářet výstřižky obsahu, kombinovat ho a ukládat k dalšímu využití. Můžete tak velice rychle a efektivně vytvářet faktografické rešerše s kusy textů a obrázků, které následně využijete ke studiu nebo přípravě seminárních prací, diplomek apod.

Instalace

Do webového prohlížeče Mozilla Firefox nebo Microsoft Internet Explorer si doinstalujete bezplatný doplněk Clipmarks a zároveň si na serveru clipmarks.com vytvoříte bezplatný účet. Pro instalaci můžete ihned použít následující tlačítka:

Clipmarks pro Firefox Clipmarks pro MSIE

 

Jak s tím pracovat

Po instalaci je vše připraveno k použití. Jakmile narazíte na webovou stránku, ze které byste si chtěli udělat výstřižky, klepněte na zelené tlačítko se sponkou vedle adresního řádku:

Tlačítko Clipmarks

Tím je aktivovaný režim tvorby výstřižků. Klepejte potom myší na ty části stránky, ze kterých chcete vytvořit výstřižek (nadpisy, odstavce, obrázky), nebo myší označte část textu. Po ukončení označování klepněte na tlačítko Click here when done clipping. Následně vyberte volbu Clipmarks.com a výstřižek se uloží na váš účet.

Můžete se podívat i na zdařilé instruktážní video.

 

Líbí se vám to? Již žádné výpisky, používejte výstřižky!